środa, 9 lipca 2014

Wakacje w mieście . . .

... też mogą być ciekawe. Miasta - te większe jak i mniejsze coraz więcej potrafią zaoferować atrakcji dla małych oraz dużych :)
Weźmy pod lupę np Chorzów na Śląsku. Przez kilka ostatnich lat Park Chorzowski podupadł. Zamknięto słynną kolejkę krzesełkową Elkę, fontanny były w opłakanym stanie, wszystko było nie tak. Pozostały tylko zdjęcia z dziecięcych lat i wspomnienia....


Na szczęście Elka powróciła !! Park wyładniał, w końcu zabrano się do roboty. Zapraszam Was na wycieczkę po Parku Chorzowskim :) Ze starych ławek zrobiono siedziska dla przeczekania kolejki na nową. Teraz nie tylko są krzesełka, ale i gondole, więc na wycieczkę mogą się wybrać nawet ci co boją się wysokości, są z małymi dziećmi, albo nawet z wózkiem.

Będąc już na krzesełkach można po drodze podziwiać z góry Wesołe Miasteczko, ogród z różami i inne cuda :)
W stare wtopiło się nowe - ktoś miał pomysł i zrobił chill boxy z kontenerów - dla mnie genialny pomysł :)
Tak, to jest stadion - wygląda jak w rozsypce, ale pamiętam, że nawet raz byłam tam na meczu Polski z Irlandią. Nie wygląda za ciekawie.
Na koniec naszej wycieczki przeszliśmy się po parku, a także aleją róż. Jak róż nie lubię, tak wtedy mi się spodobało - zwłaszcza te kwiaty na wodzie :)
Miłego dnia :)

4 komentarze:

 1. ja nie mogę na takie zdjęcia patrzeć, bo mnie boli, że siedzę na tyłku ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. ha! a ja tam bylam kiedys w tym parku :) Nawet chyba ze dwa razy :) moj brat mieszka nie daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za zmiana, będę musiała ponownie odwiedzić te rejony :) Park niestety pamiętam z czasów, kiedy był podupadły. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że w w WPKiW byłam kilka razy (mieszkam w Tarnowskich Górach) to nigdy nie miałam okazji jechać Elką, trzeba będzie to nadrobić. ;)
  u nas w mieście też dużo atrakcji - Kopalnia, Sztolnia, Zamek, Park Wodny... :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń