wtorek, 12 maja 2015

DIY u Madeleine - Czapka

Czego nie zrobi matka z myślą o dziecku? Uszyje ręcznie czapkę :D
Nie są idealne, ale tanim kosztem (stare sukienki po mamusi) córeczka ma dwie nowe czapki. Jedna nawet z filcowymi kulkami.
Poniżej obrazkowa instrukcja jeżeli ktoś chciałby również uszyć. Potrzebne są dwa prostąkąty z materiału. Wysokość wg upodobań - może powstać "krasnalowa" czapka, albo dopasowana. Szerokość to obwód głowy:


Składamy na połowę, a potem jeszcze raz na połowę.


Na górze złożonego materiału rysujemy trójkąt wg upodobań - zależy czy chcemy bardzo szpiczastą czapkę czy nie. Ucinamy rogi jak na rysunku 6.


Po rozłożeniu powstają takie oto domki :D Jeden trójkąt dostawiamy do drugiego i zszywamy ręcznie lub szybciej - na maszynie. Tak robimy kolejno po sobie, aż powstanie taki czubek (rysunek 10) gdzie zszywamy jeszcze bok czapki.


Wszystkie czynności robimy tak samo z drugim prostokątem materiału, tylko że zostawiamy w ostatnim zszytym boku trójkąta otwór aby móc potem przewrócić czapkę z lewej na prawą stronę - mało logicznie piszę, ale mam nadzieję, że dojdziecie do tego sami :D Na koniec ten otwór zszywamy i wiadomo, że ta strona czapki będzie wewnętrzna bo nie wygląda to za ładnie.
A oto nasza modelka:


1 komentarz: