czwartek, 11 grudnia 2014

Tiulowe pompony - DIY u Madeleine

Tiulowe pompony są dosyć modne od jakiegoś czasu - na ślubach, przyjęciach, aranżacjach dziecięcych pokoi. Są również łatwo dostępne - ale ceny troszkę powalają - dlatego jak mieć coś, ale tanim kosztem? Po prostu zrobić to samemu :)
Ja zrobiłam kilka pomponików i powiem Wam, że nie jest to aż takie trudne :)
Wystarczy kupić:
- tiul (ja kupiłam przez internet. W rolce 15 cm x 9 m - wystarcza na 3-4 małe pomponiki. Koszt jednej rolki ok 4 zł)
- wycięte kartonowe koło (ja mam o średnicy 10 cm)
- ostre nożyczki

W środkowej części kartonika należy wykonać delikatne nacięcia tak, żeby o to zahaczyć pasek tiulu, który będzie służył do związania pomponika
Następnie składamy kartonik w pół. Tiul z rolki nawijać na kartonik w jedną i drugą stronę. I tak kilka warstw - mi wyszły 3 warstwy.
Pasek tiulu, który był między nacięciami związujemy na raz i ostrymi nożyczkami (cały czas przytrzymując związany kawałek tiulu) naciąć tiul wzdłuż półokręgu.
Na koniec związać mocniej pasek tiulu, który przytrzymywałyśmy, a najlepiej jeszcze raz tworząc mocny supełek. Potem oczywiście odcinamy wystającą część tiulu, aby powstała kulka tiulowa i mocujemy tiulowe pomponiki np za pomocą tasiemek lub żyłki jubilerskiej.
Zapraszam do tiulowej zabawy :)

6 komentarzy:

 1. Ale to fajnie wygląda! No i dzięki zdjęciom wreszcie jakoś sobie wyobrażam, jak się pompony robi. W końcu przeszłam na kolejny poziom wtajemniczenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocze pomponiki :D i zajebisty sposób ich robienia :D od dziś żegnaj przetykanie kłębka przez otworek hehe :D zdecydowanie teraz polubię robienie pomponików ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super :) ten sposobu nie znałam :) znałam na książkę :)
  ale ten wydaje się łatwiejszy :)
  BUZIAK :*

  OdpowiedzUsuń
 4. No prosze, nie wiedzialam, ze tak prosto robi sie te pomponiki! Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny efekt, pomysł na pewno wykorzystam ;)

  OdpowiedzUsuń